8 سنگ اصلی متولدین خرداد را میشناسید؟

متولدین خرداد

8 سنگ اصلی متولدین خرداد را میشناسید؟

افراد متولد خرداد نیز مانند سایر متولدین ماه های دیگر دارای سنگ های تولد مخصوص به خود هستند. از اصلی ترین سنگ افراد متولد خرداد سنگ زیبای مروارید می باشد. سنگ های فرعی متولدین ماه خرداد شامل مون استون، یاقوت سفید، سیترین، الکساندریت، کریزوپراس، چشم ببر و زمرد می باشند.

هر یک از این سنگ ها دارای خواص مفید مخصوص به خود هستند که فرد متولد خرداد می تواند با استفاده از آنها از خواص شگفت انگیز آن بهره مند شوند. سنگ های مخصوص افراد متولد خرداد نسبت به ماه های دیگر بسیار بیشتر هستند و در ادامه مبحث به بررسی خواص و ویژگی هر یک از این سنگ ها می پردازیم.

مروارید و خواص آن برای متولدین خرداد

مروارید سنگ ماه تولد خرداد می باشد. مروارید زیبا توسط صدف های دو کفه ای تشکیل می شود و صدف زمانی که احساس خطر می کند نوعی پوسته تولید می کند که این پوسته باعث تشکیل مروارید می شود. این پوسته نیز از جنس آراگونیت می باشد که این روزها به عنوان مرمر شناخته می شود.

مروارید تنوع رنگی زیادی دارد و این رنگ ها شامل زرد، سرخ، آبی، سبز، سفید و سیاه می باشند. میزان درخشش سنگ مروارید زیبا به نوع آبی که صدف در آن بوده است بستگی دارد و در صورتی که مروارید بیش از حد در صدف باقی بماند شکل مدور خود را از دست می دهد و از محبوبیت آن کاسته می شود. سنگ مروارید را در مناطقی مانند دریای سرخ، خلیج فارس، آمریکا، اروپا و استرالیا می توان یافت.

این سنگ زیبا و جذاب خواص فراوانی برای فرد استفاده کننده دارد. با توجه به شیوه تشکیل مروارید می توان به این نتیجه رسید که این سنگ به فرد کمک می کند تا زندگی خود را به سطوح بالاتری ارتقا دهد. این سنگ فرد را از هر نظر به تکامل و تعالی می رساند. مروارید تمامی انرژی های مضر و منفی درون فرد را جذب خود می کند و فرد عاری از هر گونه انرژی منفی می شود.

سنگ مروارید 2

 سنگ مروارید حاوی انرژی فراوانی است که فرد استفاده کننده نیز می تواند از انرژی های آن بهره برد. این سنگ به دلیل داشتن موادی مانند پروتئین و کلسیم درون خود، برای بدن فرد بسیار موثر است. همچین از سنگ مروارید به صورت پودر شده در ساخت کرم های مخصوص پوست و زیبایی استفاده می شود. مروارید خاص ترین سنگ ماه تولد خرداد می باشد.

مون استون و خواص آن برای متولدین خرداد

از دیگر سنگ های ماه تولد خرداد می توان به سنگ مون استون اشاره کرد. مون استون درجه سختی بین 6-6.5 دارد و بلورهای آن نیمه شفاف هستند. از زمان های قدیم این سنگ زیبا را متعلق به ماه دانسته اند و معتقدند خواصی مشابه سنگ مروارید دارد. این سنگ هنگام برخورد با اشعه هایی خاص، رنگ های متنوعی از خود نشان می دهد.

 برای مثال مون استون توسط اشعه فرابنفش رنگ های آبی و نارنجی را نشان می دهد و توسط اشعه ایکس طیفی از رنگ های سفید تا بنفش نشان می دهد. مون استون در مناطقی مانند ایران، سریلانکا و هند یافت می شود و در هر کدام از این مناطق ویژگی ها و خواص خاص خود را دارند. مون استون را در مکان دیگری نیز به فراوانی می توان یافت. شیوه تراش مون استون به روش کابوشن می باشد.

سنگ ماه

مون استون خواص فراوانی برای فرد استفاده کننده دارد. این سنگ تمامی رفتارهای افراطی فرد را کنترل می کند و به وی کمک می کند تا به آرامش روحی دست یابد. از زمان های قدیم از این سنگ برای تزئینات استفاده می شد. گفته می شود که مون استون روابط عاطفی و عاشقانه زن و مرد را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و باعث پایداری در روابط می شود.

مون استون سنگ احساسات قوی و عاطفه است و در درمان بیماری هایی مانند صرع و جنون نیز موثر است. مون استون به رشد و تعالی فرد کمک می کند و ارتباط معنوی وی را تقویت می کند. مون استون یکی از بهترین سنگ ها برای مردان خردادی جهت بهره مندی از خواص بی نظیر آن می باشد.

یاقوت سفید و خواص آن برای متولدین خرداد

از دیگر سنگ های ماه تولد خرداد می توان به یاقوت سفید اشاره کرد. این سنگ زیبا دارای درجه سختی 9 می باشد و از نظر سختی با الماس در رقابت است. یاقوت ها تنوع رنگی فراوانی دارند اما فقط یاقوت سفید است که مخصوص خرداد ماهی ها می باشد.

این سنگ بسیار کمیاب است ولی سختی و دوام زیادی دارد و برای ساختن جواهرات بسیار محبوب است. یاقوت سفید قیمت کمتری نسبت به الماس دارد، بنابراین بیشتر از آن برای ساخت زیورآلات استفاده می شود.

این سنگ زیبا و درخشان خواص منحصر به فردی دارد. همانطور که گفته شد، به دلیل قیمت کمتر اکثرا از این سنگ به جای الماس استفاده می شود و دارای درخشش خیره کننده ای می باشد. گفته می شود که یاقوت سفید هنگام مراقبه بسیار مفید است و ارتباط فرد را با معنویت تقویت می کند.

این سنگ زیبا به فرد آرامش روحی و ذهنی می دهد و فرد می تواند از این خاصیت برای درک بیشتر و بینشی دقیق تر استفاده کند. این سنگ از یادآوری اتفاقات تلخ گذشته جلوگیری می کند و در درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. این سنگ زیبا باعث کاهش خونریزی، کنترل و تنظیم غده ها و عروق بدن می شود. این گوهر زیبا باعث ایجاد یک پیوند قوی بین فرد و حالت جسمانی و روحی وی می شود.

یاقوت سفید

استفاده از جواهرات یاقوت غالباً به متولدین خرداد کمک می کند با روح خود و معنویات، پیوندی محکم تری برقرار کنند. این سنگ زیبا مشکلات مربوط به بینایی، خونریزی دماغ و حافظه را رفع می کند. این سنگ به ویژه برای دختران مجرد خوشبختی و سعادت به همراه می آورد. یاقوت سفید در شرایط ناراحت کننده، آرامش خاصی را به فرد استفاده کننده می بخشد.

استفاده از جواهرات یاقوت غالباً به متولدین خرداد کمک می کند با روح خود و معنویات، پیوندی محکم تری برقرار کنند. این سنگ زیبا مشکلات مربوط به بینایی، خونریزی دماغ و حافظه را رفع می کند. این سنگ به ویژه برای دختران مجرد خوشبختی و سعادت به همراه می آورد. یاقوت سفید در شرایط ناراحت کننده، آرامش خاصی را به فرد استفاده کننده می بخشد.

چشم ببر و خواص آن برای متولدین خرداد

چشم ببر

یکی دیگر از سنگ های ماه تولد خرداد چشم ببر می باشد. این سنگ زیبا رنگ جذابی دارد و دلیل نامگذاری آن نیز به دلیل شباهت رنگی آن با چشم ببر است. بر روی این سنگ خطوط متعددی مشاهده می شود که دور تا دور این سنگ را در بر گرفته اند. این سنگ زیبا دارای رنگ های دیگر مانند طلایی و قرمز نیز می باشد و از خانواده کوارتز می باشد.

 این سنگ زیبا و خاص عمدتا از دی اکسید سیلیکون ساخته می شود. برای حفظ درخشندگی این سنگ، معمولا از تراش دادن آن خودداری می کنند. رنگ سرخ سنگ چشم ببر را با استفاده از نوعی حرارت ملایم تشکیل می دهند. معمولا از نیتریک اسید برای شفاف کردن و افزایش درخشندگی سنگ چشم ببر مصنوعی استفاده می شود. محبوب ترین رنگ سنگ چشم ببر، رنگ عسلی آن می باشد.

این سنگ زیبا دارای خواص درمانی بسیار موثری است. سنگ چشم ببر استخوان ها و مفاصل را تقویت می کند و به بهبود مشکلات آنها کمک می کند. سنگ چشم ببر مشکلات تنفسی مانند آسم و تنگی نفس را تا حدود زیادی بهبود می بخشد و فشار خون بالا را کنترل می کند.

 سنگ چشم ببر بیماری ها و مشکلات قلبی و عروقی را رفع می کند و به فرد شادابی و سلامتی می بخشد. این سنگ زیبا و خاص، انرژی های منفی و مضر را از بین می برد و به فرد عزت نفس و اعتماد به نفس می بخشد. چشم ببر آرامش روحی و روانی خاصی را برای فرد به ارمغان می آورد. با استفاده از سنگ چشم ببر فرد می تواند بر نگرانی ها و استرس خود غلبه کند و با آرامش کامل بر اهداف و مسیر زندگی خود متمرکز شود.

چشم ببر

چشم ببر سنگ جذب پول و فراوانی می باشد و سنگ بسیار موثری جهت در امان ماندن از خطراتی مانند تصادف می باشد. استفاده از این سنگ هنگام سفر سابقه طولانی دارد. به طور کلی، سنگ چشم ببر یک محافظت کننده قوی می باشد که از زمان های قدیم توسط سربازان نیز استفاده می شد.

این سنگ محافظ ارواح شیطانی و انواع جادو را از فرد استفاده کننده دور می کند. در زمان های قدیم اعتقاد بر این بود که سنگ چشم ببر برای جلوگیری از جذب نفرین دیگران بسیار مفید است.

الکساندریت و خواص آن برای متولدین خرداد

از دیگر سنگ های ماه تولد خرداد می توان به الکساندریت اشاره کرد. درجه سختی این سنگ 8.5 می باشد و مقاومت نسبتا زیادی دارد. این سنگ زیبا اولین بار در کوه های اورال یافت شد. سنگ الکساندریت از خانواده کریسبریل می باشد. وجود ناخالصی هایی مانند تیتانیوم، آهن و کروم در ترکیب شیمیایی این سنگ باعث ایجاد رنگ های جذاب و متنوع این سنگ شده است.

 طیف رنگی سنگ الکساندریت شامل رنگ های قرمز، بنفش، سبز روشن و یا سبزی به رنگ زمرد می باشد. پودر این سنگ زیبا به رنگ سفید می باشد. کیفیت الکساندریت روسی بسیار بالا است. این سنگ زیبا در مناطقی مانند منطقه ماگوک برمه، رودخانه های سریلانکا، منطقه میناس گریاس برزیل، زیمبابوه، ماداگاسکار، زامبیا و تانزانیا یافت می شود.

این سنگ زیبا خواص فراوانی برای فرد متولد خرداد دارد. الکساندریت از زمان های قدیم نماد شکوه و قدرت بوده است. این سنگ زیبا با افزایش وفاداری، عشق و صداقت در زندگی فرد، باعث می شود تا فرد روابط موفق تری را در زندگی خود تجربه کند. الکساندریت به فرد فرصتی دوباره می دهد تا زندگی خود را از نو بسازد و همچنین به وی طول عمر می بخشد.

 این سنگ سموم و انرژی های منفی بدن را از بین می برد بنابراین به عنوان یک تصفیه کننده قوی شناخته شده است. الکساندریت سعادت، خوشبختی و موفقیت را در زندگی فرد افزایش می دهد و روابط وی را پایدارتر می کند. این سنگ بینش و خلاقیت فرد را افزایش می دهد و به وی کمک می کند تا با اراده ای قوی در مسیر رسیدن به اهداف خود تلاش کند. این سنگ دردها و مشکلات را کمرنگ می کند و ذهن و روحیه فرد را به آرامش و تعادل می رساند. الکساندریت جزو خاص ترین سنگ ها برای افراد متولد ماه خرداد می باشد.

زمرد و خواص آن برای متولدین خرداد

یکی دیگر از سنگ های ماه تولد خرداد و اردیبهشت زمرد می باشد. زمرد دارای درجه سختی 7.5 می باشد. این سنگ زیبا رنگ سبز در طیف های کمرنگ و غنی دارد و از زمان های قدیم محبوبیت زیادی داشته است. وجود ناخالصی هایی مانند کروم و وانادیوم در ترکیب شیمیایی این سنگ باعث ایجاد طیف های رنگی متفاوت شده است.

مصر از زمان های قدیم منبع اصلی سنگ زیبای زمرد بوده است. زمردهایی که بلورهای شفافی دارند محبوبیت بیشتری دارند. در کلمبیا نیز معادن زمرد یافت می شود. زمردهایی که دارای جنس های خوب و اصل هستند ارزش بسیار زیادی دارند و جزو سنگ های قیمتی و خاص به شمار می روند.

زمردهای اصل و با کیفیت بسیار کمیاب هستند و اندازه چندان بزرگی ندارند. این سنگ زیبا به صورت بدل نیز وجود دارد که بسیار طبیعی و حتی درخشان تر از نوع اصل آن تولید می شود. زمردهایی را که دارای ارزش کمتری هستند به صورت کابوشن تراش می دهند و در بهترین حالت زمرد را به حالت تخت تراش می دهند.

سنگ زیبای زمرد خواص فراوانی برای فرد متولد خرداد دارد. این سنگ از زمان های قدیم نماد زیبایی، پاکی، عشق و محبت بوده است. این سنگ زیبا به دلیل رنگ جذابی که دارد نمادی از شروع دوباره و رویش مجدد می باشد و همچنین به فرد متولد خرداد طول عمر می بخشد. در زمان های قدیم اعتقاد بر این بود که سنگ زمرد به فرد اعتبار و هویت خاصی می بخشد و در حل مشکلات به وی کمک می کند.

خواص زمرد متولدین تیرماه

سنگ زمرد باعث می شود که فرد در هر بحث و اختلافی پیروز شود و همچنین این سنگ بیماری صرع را درمان می کند. در زمان های قدیم افراد برای به دور ماندن از هرگونه مشکل، از این سنگ در قالب انگشتر یا گردنبند استفاده می کردند. رنگ های زیبای زمرد از نظر روانشناسی باعث تقویت خلاقیت فرد متولد خرداد می شود و روابط عاطفی و دوستانه را پایدارتر می کند.

گفته می شود که در صورت وجود هرگونه اختلاف و درگیری بین دو نفر، رنگ این سنگ نیز تغییر می کند. این سنگ زیبا ارواح شیطانی، طلسم و هر گونه انرژی منفی را از فرد دور می کند و برای خانمهای باردار جهت تسهیل زایمان، سنگ بسیار موثر و مفیدی است. هنگام مدیتیشن، استفاده از زمرد می تواند بسیار موثر باشد. اعتقاد بر این است که زمرد ارتباط خاصی با چشم انسان دارد، موجب تقویت بینایی می شود و اثرات منفی چشم زخم را نیز خنثی می کند.

کریزوپراس و خواص آن برای متولدین خرداد

کریزوپراس

از دیگر سنگ های ماه تولد خرداد می توان به کریزوپراس اشاره کرد. این سنگ زیبا نوعی رنگ سبز خاص مانند رنگ سیب دارد و وجود نیکل در ترکیب شیمیایی آن باعث ایجاد این رنگ سبز خاص شده است. این سنگ از نظر رنگ بسیار شبیه سنگ زمرد می باشد و تنها تفاوت آنها در نوع ناخالصی موجود در آنها می باشد.

بلورهای این سنگ به صورت نیمه شفاف هستند و از زمان های قدیم محبوبیت خاصی در میان مردم داشته است. در زمان های قدیم این سنگ را سنگ مخصوص الهه زیبایی به نام آفرودیت می شناختند. این سنگ به فراوانی در مناطقی مانند برزیل، آفریقای جنوبی، آمریکای شمالی، استرالیا و اروپای مرکزی یافت می شود.

این سنگ منحصر به فرد خواص فراوانی برای فرد متولد خرداد دارد. این سنگ باعث ایجاد آرامش روحی و روانی فرد استفاده کننده می شود. این سنگ مشکلات مربوط به خواب را حل می کند و باعث می شود که فرد خواب آرام و بی دغدغه ای داشته باشد. این سنگ باعث می شود که فرد متولد خرداد دید عمیق تری نسبت به مسائل اطراف خود داشته باشد.

 این سنگ به رفع مشکلات عقده ای بودن فرد کمک می کند و وی را به تعادل می رساند. کریزوپراس هایی که رنگ غنی تری دارند، تاثیر بیشتری نیز برای فرد دارند. این سنگ استرس، نگرانی و تپش قلب شدید را کاهش می دهد و فرد را آرام می کند.

سیترین و خواص آن برای متولدین خرداد

سنگ سیترین یکی دیگر از سنگ های ماه تولد خرداد و شهریور می باشد. درجه سختی این سنگ زیبا 7 می باشد. سیترین طیف رنگی متنوعی شامل رنگ های زرد، عسلی، زرد غنی و زرد نزدیک به قهوه ای دارد و در صورتی که حرارت داده شود به رنگ سفید تبدیل می شود. وجود ناخالصی مانند آهن در ترکیب شیمیایی این سنگ باعث ایجاد رنگ خاص آن شده است.

سیترین زیبا نیز از خانواده سنگ کوارتز می باشد. زمانی که سنگ سیترین با اشعه ایکس برخورد کند، رنگ آن به رنگ قهوه ای غنی تغییر می کند. سیترین را در مناطقی مانند فرانسه، ماداگاسکار و برزیل می توان یافت. سیترین را در بهترین حالت به روش تخت می تراشند و اما از روش کابوشن هم بعضی اوقات برای تراش آن استفاده می کنند.

این سنگ زیبا خواص فراوانی برای فرد متولد خرداد دارد. این سنگ از زمان های قدیم نماد آرامش، آشتی و علم می باشد. سیترین باعث افزایش و تقویت قدرت درک و فهم فرد متولد خرداد می شود و او را به درجات عالی می رساند. سیترین تمامی انرژی های منفی، مضر و سموم بدن متولد خرداد را از بین می برد و بدن را کاملا پاک می کند.

سیترین به بهبود مشکلات مربوط به دستگاه گوارش، دیابت، یبوست و غده های متعدد بدن کمک می کند. سیترین با چاکرای سوم ارتباط قوی و موثری دارد و باعث می شود هر گونه اضطراب و نگرانی از ذهن فرد پاک شود و به آرامش مطلق برسد. این سنگ به بیماری های ادراری، کلیوی و گوارشی کمک می کند. سنگ سیترین سیستم بدن را تصفیه می کند و با اثرات سمی بسیاری از مواد دارویی مقابله می کند.

این سنگ نمادی از صلح، علم و دانش می باشد. اکسیر آن نیز موجود است و خوردن آن برای سیستم گردش خون موثر است و به دلیل اینکه در کلیه ها و سایر اجزای بدن پردازش می شود، به پاکسازی خون کمک می کند. این سنگ باعث افزایش عبور تکانه های الکتریکی در سیستم عصبی و بهبود عملکرد غدد درون ریز می شود.

خصوصیات فرد متولد خرداد

مرد متولد خرداد
زن متولد خرداد

سنگ های مخصوص ماه تولد اطلاعات زیادی را در مورد ویژگی ها، سلیقه، علایق و دیگر جنبه های رفتاری فرد به ما می دهند. اصلی ترین و موثر ترین سنگ برای مردان متولد خرداد، مروارید می باشد. و مناسب ترین سنگ برای زنان متولد خرداد الکساندریت می باشد.

این سنگ ها بیشترین تاثیر را بر افراد متولد خرداد می گذارند. ترکیب این سنگ ها با سنگ های مفید دیگر نیز می تواند تاثیر بیشتری را داشته باشد. سنگ مروارید باعث می شود که آقایان روابط بهتری را با خانواده، شریک عشقی و دوستان خود داشته باشند. در ادامه برخی از خصوصیات افراد متولد خرداد را بررسی می کنیم.

  1. آنها توجه ها را به خود جلب می کنند: افراد متولد خرداد شخصیتی عالی دارند که باعث محبوبیت و مورد پسند واقع شدن آنها می شود. علاوه بر این، افراد متولد خرداد اکثرا بسیار خوب به نظر می رسند و بسیار زیبا هستند و تقریباً همه آنها را افراد جذابی می دانند. فرد متولد خرداد در زمینه های مد و هنر سلیقه خوبی دارد. افراد متولد خرداد استعدادهای مختلفی مانند آواز خواندن، رقص و ورزش دارند.
  2. آنها ایده های فراوانی دارند: افراد متولد خرداد خودانگیز هستند و دیوانه وارترین عقاید را دارند. و مهم نیست که ایده های متولد خرداد چگونه باشند، هیچ چیز مانع از انجام آنها نمی شود. افراد متولد خرداد بانمک هستند و بودن با آنها هرگز کسل کننده نیست. هیچ چیز برای متولد خرداد غیرممکن به نظر نمی رسد. افراد متولد خرداد معتقدند که همیشه برای هر مشکلی یک راه حل وجود دارد.
  3. آنها بسیار شیک پوش هستند: افراد متولد خرداد در مورد تیپ و ظاهر خود بسیار حساس هستند ولی در عین حال لباس ها را با خیال راحت و بدون هیچ فکری انتخاب می کنند. افراد متولد خرداد برایشان مهم نیست که چگونه به نظر می رسند، زیرا سلیقه خود را در هر صورت قبول دارند. افراد متولد خرداد اغلب لباس های مارک و لوکس را به لباس های معمولی ترجیح می دهند، فقط به این دلیل که می دانند احتمال کمتری دارد کس دیگری نیز مانند آن لباس را داشته باشد. افراد متولد خرداد عاشق متفاوت بودن هستند.
  4. آنها بسیار محبوب هستند: افراد متولد خرداد شخصیت بسیار دوست داشتنی دارند. افراد متولد خرداد کسانی هستند که به هیچ وجه دشمن ندارند و از این توانایی در جهت دوست شدن با دیگران استفاده می کنند. فرد متولد خرداد می تواند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کند و روابط دوستانه را برای مدت بسیار طولانی حفظ کند. افراد متولد خرداد وفادار، زیبا و دوست داشتنی هستند. شخصیت جذاب متولد خرداد همیشه آنها را از دیگران متمایز می کند.
  5. آنها می خواهند بهترین باشند: افراد متولد خرداد نه تنها می خواهند هر کاری را به بهترین شکل انجام دهند بلکه می خواهند بهترین چیزها و تجملات را نیز در اختیار داشته باشند و اگر اینگونه نباشد، آسیب می بینند و ناراحت می شوند. افراد متولد خرداد همچنین در هر زمینه ای بسیار حرفه ای هستند.
  6. سرماخوردگی فصلی را به راحتی می گیرند: طبق آمار، افراد متولد خرداد نسبت به افرادی که در ماه های دیگر متولد می شوند بیشتر نسبت به تغییرات آب و هوا حساس هستند. افراد متولد خرداد باید بیشتر به سلامتی و وضعیت خود توجه کنند زیرا به راحتی سرماخوردگی می گیرند. با این حال، هیچ چیزی متولد خرداد را از خوردن بستنی و نوشیدنی سرد باز نخواهد داشت. افراد متولد خرداد باید همیشه جهت جلوگیری از بیماری، مراقب خود باشند ولی از آنجایی که متولد این ماه هستند اصلا رعایت نمی کنند.
  7. آنها شوخ طبع هستند: افراد متولد خرداد احتمالاً بیشتر از متولدین ماه های دیگر شوخ طبع هستند. افراد متولد خرداد توانایی بسیار خوبی در پاسخگویی سریع و شوخ طبعی دارند و همه افراد اطراف خود را می خندانند. افراد متولد خرداد دوست دارند با کلمات بازی کنند و زیاد صحبت کنند و وقتی چیزی می گویند کاملاً خنده دار است. اکثر اوقات، مردم منتظر هستند که از جانب آنها چیزی بشنوند و شاد شوند.
  8. آنها عاشق بحث کردن هستند: همانطور که اشاره شد، افراد متولد خرداد یک گوینده قوی هستند. متولد خرداد می تواند ساعت ها بدون هیچ وقفه و استراحتی صحبت کند. سرگرمی مورد علاقه متولد خرداد برای گذراندن زمان بحث و گفت و گو است. در عین حال نیز افراد متولد خرداد بسیار سرسخت هستند و به خودشان اجازه نمی دهند تسلیم شوند، حتی اگر بدانند که اشتباه می کنند. تا زمانی که دیگران از تلاش برای متقاعد کردن افراد متولد خرداد خسته شوند، آنها همچنان صحبت خواهند کرد. بنابراین متقاعد کردن آنها فقط اتلاف وقت است.
  9. آنها سخت پسند هستند: افراد متولد خرداد می دانند که بهترین چیزها را می خواهند، اما اغلب آنها نمی دانند واقعاً چه چیزی می خواهند. افراد متولد خرداد نسبت به همه چیز کنجکاو هستند و این موضوع باعث می شود که سؤال های بیشتری بپرسند و همین امر نیز باعث سردرگمی یا عدم تصمیم گیری آنها می شود. تصمیم گیری و انتخاب برای آنها سخت است.
  • آنها به ندرت احساسات خود را ابراز می کنند: افراد متولد خرداد بسیار حساس و احساساتی هستند ولی به سختی احساسات واقعی خود را آشکار می کنند. متولد خرداد به دلیل ترس از آنچه مردم فکر می کنند یا ممکن است درباره او بگویند، از گفتن احساسات خود پرهیز می کند. با این حال، افراد متولد خرداد احساسات درونی خود را تنها به افرادی که با آنها صمیمی تر هستند می گویند.
متولد خرداد