خواص سنگ چشم گربه

سنگ چشم گربه را  « سنگ سیموفن » نیز می نامند که در زبان یونانی به معنای متلاطم است . نام دیگر این سنگ در کتب جواهر شناسی اسلامی ( عین الهر) و در کتب علمی امروز( کریزوبریل ) می باشد . این سنگ معمولا به رنگ قهوه ای طلایی بوده و دارای جلای شیشه ای می باشد . که در ادامه خواص سنگ چشم گربه را شرح خواهیم داد.
از ویژگی های کم نظیر این سنگ آن است که پس از برخورد نور با محتویات رشته ای بسیار نازک و موازی با هم رو تیل خط براق نقراه ای تا سفید رنگ در این کانی به وجود می آید که با حرکت نگین ، این خط روی تمام سطح نگین می لغزد . نام چشم گربه ای به دلیل این پدیده ی اپتیکی است . گفتنی است اسیدها بر این سنگ اثر تخربی دارند این سنگ بیشتر در کشورهای روسیه ، برزیل، چین و بعضی ازر کشورهای آفریقایی یافت می شو.د

انگشتر با نگین سنگ چشم گربه

از ویژگی های کم نظیر این سنگ آن است که پس از برخورد نور با محتویات رشته ای بسیار نازک و موازی با هم رو تیل خط براق نقراه ای تا سفید رنگ در این کانی به وجود می آید که با حرکت نگین ، این خط روی تمام سطح نگین می لغزد . نام چشم گربه ای به دلیل این پدیده ی اپتیکی است .

گفتنی است اسیدها بر این سنگ اثر تخربی دارند این سنگ بیشتر در کشورهای روسیه ، برزیل، چین و بعضی ازر کشورهای آفریقایی یافت می شود .

 

 

خواص درمانی چشم گربه :
  • از جمله خواص سنگ چشم گربه شادی آور بودن آن است و باعث ایجاد آرامش در انسان شده، بنابراین برای لحظات استرس و اضطراب مفید است.
  • سنگ چشم گربه نوعی ضد طلسم هم محسوب می‌شود.
  • چشم گربه برای حفاظت در برابر چشم بد نیز توصیه شده است.
  • او قادر به درمان بیماری های دستگاه تنفسی و گوارشی است. برای از بین بردن بیماری های گلو، برونش یا ریه ها، باید آن رادر گردن خود قرار دهید.
  • سنگ چشم گربه همچنین در برابر امواج منفی ، انسان را محافظت می کند.
  • چشم گربه پتانسیل خلاق را نشان می دهد و باعث می شود فرد پذیرش بیشتری پیدا کند و به دانش جدیدی باز گردد، بنابراین توصیه می شود که دانش آموزان وکسانی که کارشان با کارهای فکری مرتبط است، پوشیده شوند.

 

روش نگهداری چشم گربه :
  • سنگ بسیار سخت و مقاوم به آسیب مکانیکی است، اما آن را به بارهای بیش ازحد آشکار نیست.
  • برای تمیز کردن چشم گربه از آلودگی، باید از یک پد پنبه یا یک پارچه فلانل نرم و یک راه حل صابون ملایم استفاده کنید. صابون – تنها عامل تمیز کننده برای این مواد معدنی.انرژی منفی انباشته شده توسط سنگ در جریان آب سرد حذف می شود.
  • نگهداری از چشم گربه بسیار آسان است. فقط به یاد داشته باشید که اسیدها برای سنگ چشم گربه مضر بوده و باعث تخریب آن می‌شوند.